HAMİLE MAKYAJI

Hamilelik dönemi hassasiyet isteyen bir dönemdir. Yenilen gıdalar, alınacak vitaminler, içilecek su bile bu denli önemliyken cildinize uygulayacağınız ürünlere de aynı hassasiyeti göstermeniz gerekiyor. Gıdalardan alınan vitamin ve mineraller cildin altında konumlanan depolarda saklanır ve vücuda dağılır.

Bu nedenle cilt yüzeyine uygulanan maddelere de dikkat edilmelidir. Cilt bu maddeleri emerek kana karışmasına neden olur bu durumda da kan ile beslenen fetüs bu maddelerle henüz anne karnındayken tanışır hatta çoğunlukla zarar görür. Çünkü kozmetik ürünlerinin pek çoğunda fetüsü olumsuz etkileyecek kimyasal bileşenler vardır. Anne adayları, hamilelik döneminde; ilaç, ışın veya deri yoluyla maruz kalabilecekleri kimyasal maddeler konusunda çok hassas olmalıdırlar. Bu nedenle kullanılacak kozmetik ürünlerinin organik içerikli olmasına özen gösterilmelidir.

Hamilelik süreci, hassas düşünülmesi gereken ayrıntılarla doludur. Hamilelik boyunca kullandığımız kozmetik ürünler deri emilimi ile kana, kan yolu ile bebeğe geçer. Bu süreçte kullanılan makyaj ürünlerinin içeriği son derece önemlidir. Doğum yapacağınız günde bebeğinize hiç zarar vermeden güzelliğiniz ile ışıldamanız mümkün. Organik aromatik yağlar ile rahatlatıcı cilt hazırlığının ardından tamamı organik ürünlerle yapacağımız makyaj ile güzelliğiniz pekişecek.

Hamile makyajı yaptırmak için randevu al!